Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Pelhřimovské družstvo získalo první místo v Lize mládeže v rybolovné technice

27.09.2018
Letošního ročníku Ligy mládeže, celostátní soutěže v rybolovné technice, se zúčastnilo 14 družstev. Pelhřimov měl hned dvojnásobné zastoupení. Družstvo A, složené ze zkušených závodníků, patřilo mezi favority soutěže. Družstvo B tvořili naši nejmladší členové a svým startem sbírali zejména zkušenosti s velkými závody.

Liga mládeže má jarní a podzimní kolo a sčítají se výsledky celého družstva za obě kola dohromady. Jarní kolo ve Frýdlantu jsme vyhráli s malým náskokem před Ostravou a Kroměříží. S velkým očekáváním jsme tedy odjížděli na podzimní finále. To se uskutečnilo v Petřvaldu u Ostravy. Za nepříjemného deště začala první disciplína, muška skish. Naše závodníky počasí nerozhodilo a pomalu navyšovali svůj náskok před ostatními družstvy. Ve stejném duchu pokračovali i v arenbergu a skishi. Závod svižně ubíhal a déšť ustal. Muška dálka nám také přidala body navíc do průběžných výsledků. Zbývala poslední disciplína, zátěž dálka. Nervozita byla znát. Každý závodník má totiž pouze tři pokusy hodit co nejdál do dané výseče. Závodník bez bodovaného pokusu mohl konečné pořadí obrátit naruby. Nakonec ale všichni získali platný hod. Dosáhli jsme vysněného cíle.

Družstvo Pelhřimov A vyhrálo podzimní finále a stalo vítězem letošního ročníku Ligy mládeže v rybolovné technice. Družstvo Pelhřimov B složené z mladších dětí též mile překvapilo a skončilo celkově na krásném 8. místě.

Po úspěchu Kateřiny Bílkové na letošním juniorském Mistrovství světa je toto další významný úspěch pro rybářský kroužek. Vítězství o to cennější, že obě pelhřimovská družstva byla složena jen z našich dětí bez hostujících závodníků.

Z VÝSLEDKŮ

1. Pelhřimov A 3355 bodů, 2. Ostrava 3195 bodů, 3. Kroměříž 3170 bodů, 4. Písek 3085 bodů, 5. Bohumín A 3033 bodů,  6. Hořovice 2896 bodů, 7. Bohumín B 2106 bodů, 8. Pelhřimov B 1989 bodů, 9. Husinec 1420 bodů, 10. Jablonec nad Nisou A 1359 bodů, 11. České Budějovice 1293 bodů, 12. Újezd nad Lesy 1073 bodů, 13. Frýdlant 978 bodů, 14. Jablonec nad Nisou B 278 bodů.

Pelhřimov A: Kateřina Bílková, Jakub Tomíšek, Aleš Křížek, Iva Zelenková

Pelhřimov B: Filip Jančička, Michaela Hovorková, Tomáš Slavík, Matěj Strupek (v jarním kole Lucie Sobková)

Trenéři: Jiří Gebarovský, Zdeněk Paul, Tomáš Buřič