Pelhřimovský domov pro seniory otevřel dveře veřejnosti

12.10.2018
Domov pro seniory Pelhřimov (DpsP) se představil veřejnosti v pondělí 8. října během tradičního dne otevřených dveří, který zaznamenal největší zájem za posledních několik let. Lidé si mohli prohlédnout prostory domova, seznámit se s jeho provozem, informovat se, kdo může být do domova přijat, jak si zažádat o pečovatelskou službu a jaké aktivity nabízí denní stacionář, mohli si popovídat s klienty a také si prohlédnout a zakoupit některé z mnoha výrobků, které tu vznikají pod šikovnýma rukama zdejších seniorů. Ti si díky tomuto tvoření, přesněji řečeno ergoterapii, procvičují jemnou motoriku a další dovednosti, smysluplně tráví volný čas a hlavně se zabývají činností, která je baví. Jedná se například o různé výrobky z keramiky, obrázky vypalované do dřeva, květiny ze silonek, svíčky ze včelího vosku, háčkované zvonky, ale také třeba pečené čaje a koření z vlastní produkce domova.

Tyto výrobky zaujaly i místostarostu Pelhřimova Josefa Kocha, členku Rady města Ivanu Kociánovou a zástupce městského úřadu, kteří byli mezi prvními návštěvníky. Ti si v doprovodu ředitelky domova Petry Kratochvílové prošli celý objekt, nahlédli do několika bytů a zastavili se i u originální výzdoby chodby, která je dílem studentů Střední uměleckoprůmyslové školy Helenín.
DpsP v současné době poskytuje celkem čtyři sociální služby - domov pro seniory, domov se zvláštním režimem, pečovatelskou službu a denní stacionář. Denně se v těchto službách postará o 230 osob z Pelhřimova a okolí.

Den otevřených dveří byl součástí Týdne sociálních služeb, během něhož se v domově od 8. do 12. října uskuteční mimo jiné i soutěže pro seniory, posezení při hudbě a občerstvení a návštěva dětí ze škol.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Pelhřimovska