Závodníky několika generací přilákal Běh města Pelhřimova

11.10.2018
Běh města Pelhřimova, který je důležitou součástí Evropského týdne mobility, přilákal v sobotu 6. října do Městských sadů celkem 114 běžců a běžkyň nejrůznějšího věku. Ti závodili za krásného počasí celkem v devíti kategoriích na různě dlouhých tratích od 300 metrů (pro nejmladší „myšáky“ ročníku narození 2011 a mladší) až po 4,2 kilometru pro dospělé.

Mezi nejmladší účastníky patřili například Dita Krátošková a Lucie Kostková (ročník narození 2016!),  naopak nejstarším běžcem, který úspěšně zdolal trať 4,2 km, byl devětašedesátiletý Bohumil Svoboda, který na závěr převzal speciální cenu v podobě pytle brambor.

Letošní Běh města Pelhřimova, který uspořádal Ski klub Pelhřimov, podpořili kromě Rozvojového fondu města a VZP i další partneři a tak se závodníci mohli těšit z pěkných cen, od pohárů a diplomů přes keramické medaile s obrazem Poutníka z produkce Fokusu Vysočina až po molitanová zvířátka pro děti. Zázemí a občerstvení pro účastníky akce poskytl tradičně pelhřimovský Domov pro seniory.

V hlavním závodě mužů, který se běžel o Pohár starosty města Pelhřimova, zvítězil Jakub Mocek (Pelhřimov) před Viktorem Benešem (Nové Město na Moravě) a Stanislavem Zápotočným (Pelhřimov).

Převzato ODTUD

Aktuálně z Pelhřimovska